Održana radionica HAKOM-a na temu razvoja širokopojasnog pristupa Internetu

Predstavnici Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti – HAKOM u suradnji s predstavnicima Uprave za fondove EU Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture, održali su u utorak, 15. rujna, u velikoj vijećnici Virovitičko-podravske županije u Virovitici, tematsku radionicu „Pružanje podrške jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave u pokretanju i provedbi projekata povećanja dostupnosti infrastrukture širokopojasnog pristupa uz državne potpore“. Prisutne je u ime Virovitičko-podravske županije pozdravila predsjednica Županijske skupštine Ana-Marija Petin. Radionica je bila namijenjena čelnicima županije, gradova i općina te čelnicima ureda i službi koje pokrivaju područje razvoja i širokopojasnog pristupa Internetu. Na radionici su iznesene bitne informacije o širokopojasnom pristupu, nacionalnom programu razvoja širokopojasnog pristupa te izazovima lokalne samouprave za uspješno provođenje projekata gradnje elektroničke komunikacijske infrastrukture uz korištenje fondova EU. (www.hakom.hr, www.vpz.hr)