Uspješno realizirani projekti KUD-a „PODRAVINA“ Čađavica

KUD Podravina Čađavica je ove godine uspješno realizirao dva projekta i opravdao sredstva dodijeljena od Ministarstva kulture, Virovitičko-podravske županije i Općine Čađavica. Tako je financijskom potporom Ministarstva kulture u iznosu od 4.500,00 kn izradio petnaest komada ženskih oplećaka koji su sastavni dio izvorne ženske čađavačke nošnje. Za samu izradu zaslužna je Vlasta Despotovski, vl. VD obrta za krojačke usluge Virovitica. Drugi projekt odnosi se na izradu futroli za žičane instrumente za koji su sredstva u iznosu od 2.500,00 kn osigurana u Proračunu Virovitičko-podravske županije, a ostatak u Proračunu Općine Čađavica. Izrađeno je ukupno deset futroli i to dvije za Prim, dvije za Brač, tri za Bugarije te po jedna za Čelo, Berdu i Samicu. Ukupan iznos nabave futrola je 3.050,00 kn , a za kvalitetnu izradu sve zasluge idu uslužnom obrtu „NLS“ Buševec.
Osim navedenog, a uz pomoć Općine Čađavica nabavljeno je i deset pari papuča i dokoljenki. Sve novo izrađeno dobro će doći novim članicama KUD-a u nadolazećem periodu i nastupima koji će uslijediti.