IMG-9a46c64220a56fd504a9d9c137b1c8f3-V

Svečano potpisivanje ugovora o sufinanciranju projekata prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova

Ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac u srijedu je, 23. svibnja u hotelu Panorama u Zagrebu s Općinom Čađavica potpisala ugovore o sufinanciranju projekata prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova.

Program pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova provodi Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije u koordinaciji s Razvojnom agencijom VIDR-a Virovitičko-podravske županije koja je provela kompletan Poziv za sve JLS-e uključujući.

Za financiranje u Virovitičko-podravskoj županiji odobreno je ukupno 10 projekata, u ukupnom iznosu od 2.000.000.00 kuna, i to: Rekonstrukcija Dvorca Janković u Suhopolju – III. Faza (nositelj Virovitičko-podravska županija) – 200.000,00 kuna; Izgradnja zgrade Zavoda za hitnu medicinu VPŽ (nositelj Virovitičko-podravska županija) – 200.000,00 kn; Centar za posjetitelje i kulturu zdravlja sa smještajnim kapacitetima (nositelj Općina Voćin) – 170.000,00 kn; Prenamjena i rekonstrukcija bivše zgrade općinske uprave u odgojno-obrazovnu ustanovu za predškolski odgoj djece (nositelj je Općina Sopje) – 100.000,00 kn; Dječji vrtić u naselju Čađavica (nositelj je Općina Čađavica) – 170.000,00 kn; Rekonstrukcija i energetska obnova upravne zgrade Grada Slatine (nositelj je Grad Slatina) – 280.000,00 kn; Dogradnja Glazbene škole Jan Vlašimsky Virovitica (nositelj je Grad Virovitica) – 230.000,00 kn; Centar kompetentnosti za poljoprivredu, ekološku proizvodnju i agroturizam u Pitomači (nositelj je Općina Pitomača) – 250.000,00 kn; Rekonstrukcija, prenamjena i dogradnja poslovne zgrade u Sveučilišni centar Orahovica (nositelj je Grad Orahovica) – 250.000,00 kn; Objekt javne namjene – višenamjenski društveni dom Krajna (nositelj je Općina Čačinci) – 150.000,00 kuna.

Razvojna agencija VIDR-a Virovitičko-podravske županije kao regionalni koordinator nadzire cjelokupnu provedbu Projekata JL(R)S-a.

Ugovor je u ime Virovitičko-podravske županije potpisao zamjenik župana Marijo Klement, a u ime Općine Čađavica načelnik općine Čađavica Mirko Rončević.