Počinju radovi na izgradnji nerazvrstane ceste u k.o. Donje Bazije

U ponedjeljak 23. srpnja 2018. godine u posao je uvedena tvrtka Gravia iz Osijeka, dok je uvođenje u posao za Općinu Crnac izvršeno 18. srpnja 2018. godine.

Radove je obišao i virovitičko-podravski župan Igor Andrović, načelnik Općine Čađavica Mirko Rončević i općine Crnac Mato Damjan, kao i predstavnici izvođača radova, tvrtke Gravia Osijek.

Ukupna duljina ceste koja će se asfaltirati i na kojoj će radovi biti gotovi u iduća četiri mjeseca, je oko 3,5 kilometara.
Ukupna vrijednost, iznosi oko 9 milijuna kuna (3.687.719,45 kuna za područje Općine Čađavica i 5.400.000,00 kuna sa strane Općine Crnac).

Sredstva su dobivena od Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u 100 %-tnom iznosu i to za „Ulaganja u građenje nerazvrstanih cesta u provedbi mjere M7 Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020.“ Podmjere 7.2. „Ulaganje u izradu, poboljšanje ili proširenje svih vrsta male infrastrukture, uključujući ulaganja u obnovljive izvore energije i uštedu energije“, Operacije 7.2.2. „Ulaganje u građenje nerazvrstanih cesta, prema Ugovoru o financiranju br. 774527/2018.

Cesta koja će asfaltom spajati Zvonimirovac i Suhu Mlaku, skratit će put od Crnca do Čađavice za 20 minuta. (www.vpz.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)