Općini Čađavica dodijeljena financijska sredstva za održavanje i razvoj predškolske djelatnosti

Središnji ured za demografiju i mlade donio je Odluku o raspodijeli financijskih sredstava općinama Republike Hrvatske za održavanje i razvoj predškolske djelatnosti u 2021. godini. Tako je ovom odlukom općini Čađavica dodijeljeno 220 tisuća kuna za održavanje djelatnosti u dječjim vrtićima. Ugovor o dodjeli sredstva potpisao je danas 14.07.2021. načelnik općine Čađavica Mirko Rončević u prostorijama Središnjeg državnog ureda.

Radi se o demografskoj mjeri kojom se osigurava financijska potpora za održavanje i razvoj predškolske djelatnosti u svim općinama Republike Hrvatske, prvenstveno u općinama u kojima nedostaje ili je slabo razvijena institucionalna skrb za djecu rane i predškolske dobi, a sredstva su osigurana iz Državnog proračuna Republike Hrvatske za 2021. godinu.

Skip to content