img_03371-

Općini Čađavica odobrena bespovratna sredstva za Izgradnju pješačkog mosta u Čađavici

U Vukovaru je ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Marko Pavić, a u sklopu predstavljanja hrvatskog predsjedanja Strategijom EU-a za dunavsku regiju, načelnicima s područja Virovitičko-podravske županije, dodijelio ukupno 10 ugovora vrijednosti 1.050.000,00 bespovratnih kuna iz Programa za financiranje infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina.

Ugovore su potpisali i preuzeli ih, načelnici sljedećih općina: Crnac (Mato Damjan), Čačinci (Mirko Mališ), Čađavica (Mirko Rončević), Mikleuš (Milan Dundović), Nova Bukovica Tomislav Bračun), Sopje (Berislav Androš), Suhopolje (Siniša Horvat) i Zdenci (Tomislav Durmić).

Uz ministra Marka Pavića, načelnicima s područja VPŽ, između ostalim, čestitke je uputio i virovitičko-podravski župan Igor Andrović.

Općini Čađavica je za sufinanciranje Izgradnje pješačkog mosta odobreno 80.000,00 kuna.

Prema riječima načelnika Općine Čađavica, Mirka Rončevića, riječ je o projektu koji će pridonijeti boljem obavljanju komunalnih djelatnosti koji će pridonijeti  većoj kvaliteti življenja stanovnika na području općine Čađavica i pridonijet će  uravnoteženom razvoju područja Općine, te omogućiti ciljanim skupinama siguran prolaz uz prometnicu – državnu cestu.