Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje troškova javnog prijevoza (željeznicom)

JAVNI POZIV

za iskaz interesa za sufinanciranje troškova javnog prijevoza (željeznicom) redovnih studenata s prebivalištem na području Virovitičko-podravske županije

I.

Na temelju Zaključka Vlade Republike Hrvatske od 19. rujna 2022. godine, u okviru realizacije Pilot projekta povoljnijeg prijevoza redovitih studenata, Virovitičko – podravska županija, Upravni odjel za obrazovanje i demografiju, objavljuje javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje prijevoza redovnih studenata na linijama javnog prijevoza (željeznica).

Pilot projekt obuhvaća neograničena svakodnevna putovanja vlakom od mjesta stanovanja do mjesta studiranja i povremena putovanja kao što su jednodnevni izleti, odlasci liječniku, na ljetovanje i druga putovanja, u 2.razredu redovnih vlakova na području Republike Hrvatske.

Pojedinačne karte izdavat će putničke blagajne prijevoznika na osnovu važeće pametne kartice s potrebnim profilom koju studenti kupuju o svome trošku temeljem potvrde/popisa koje im dostavi Virovitičko- podravska županija. Prijevozne karte ispostavljaju isključivo putničke blagajne kolodvora Virovitica, Slatina, Požega, Osijek, Split, Rijeka, Karlovac, Varaždin i Zagreb Glavni Kolodvor.

II.

Pravo na ostvarivanje sufinanciranja troškova javnog prijevoza imaju studenti koji udovoljavaju ovim uvjetima:

• da su državljani Republike Hrvatske s prebivalištem na području Virovitičko-podravske županije
  • da su redoviti studenti na visokim učilištima koji imaju sjedište na području Republike Hrvatske

III.

Prijavitelji se na Javni poziv prijavljuju putem prijavnog obrasca koji se nalazi na stranici www.vpz.hr. Uz prijavu je potrebno priložiti dokaz o prebivalištu na području Virovitičko-podravske županije i  dokaz da su redoviti studenti. Dokumentaciju je potrebno dostaviti putem pošte ili osobno u pisarnicu na adresu: Virovitičko – podravska županija, Upravni odjel za obrazovanje i demografiju, Trg Ljudevita Patačića 1, 33000 Virovitica.

IV.

Javni poziv traje 15 dana od dana njegove objave na internetskoj stranici Virovitičko-podravske županije www.vpz.hr.

KLASA: 602-01/22-01/18

URBROJ: 2189-07/10-22-01